Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 celkovým víťazom testu letných pneumatík

, 31 marca 2017, 8:50

Časopis Auto Bild allrad vyhodnotil vysoko výkonné (UHP) pneumatiky značky Goodyear ako celkovo najvýkonnejšie testované pneumatiky. Eagle F1 Asymmetric 3 pravidelne bodujú v najrôznejších testoch, Auto Bild allrad sa k ich výsledkom pripojil takisto pochvalou, že ide o veľmi vyvážené cestné pneumatiky. Pri brzdení na suchom povrchu sa Eagle F1 Asymmetric 3 pri teste umiestnili na druhej priečke s brzdnou vzdialenosťou 34,8 metra z rýchlosti 100 km/h, na mokre dosiahli taktiež na druhé miesto s brzdnou vzdialenosťou 47,7 metrov z rýchlosti 100 km/h .

Pneumatiky si dobre počínali aj v teste aquaplaningu, v ktorom si vyslúžili prívlastok „vynikajúce“ na mokrom povrchu, a umiestnili sa ako druhé ako pri jazde na priamom úseku, tak aj v zákrutách. Pokiaľ ide o aquaplaning na štrku, skončili Eagle F1 Asymmetric 3 ako tretie.

Silný záber

Výsledky testov dokazujú kľúčové rysy a prednosti nových pneumatík Goodyear. Technológia aktívneho brzdenia zvyšuje ich styčnú plochu s povrchom a priľnavosť pri brzdení, čo sa prejavuje kratšou brzdnou dráhou. Ich nová zmes s prídavkom zložky zvyšujúcej priľnavosť a novej adhéznej živicovej zložky skracuje brzdnú dráhu a je zárukou presného ovládania. Nová zosilnená konštrukcia odľahčenej pneumatiky prispieva k lepšej ovládateľnosti, vysokej účinnosti v zákrutách, rovnomernému opotrebovaniu a palivovej účinnosti.

Související články

Goodyear predstavuje najnovšiu štúdiu pneumatík
Goodyear predstavuje najnovšiu štúdiu pneumatík

Spoločnosť Goodyear predstavuje najnovšiu štúdiu pneumatík Goodyear CityCube. Pneumatiky navrhla špeciálne pre štúdiu vozidla Toyota i-TRIL, ktoré Toyota ako koncept vystavuje na medzinárodnom autosalóne International Motor Show v Ženeve.

Goodyear Eagle 360 Urban – pneu s umelou inteligenciou
Goodyear Eagle 360 Urban – pneu s umelou inteligenciou

Spoločnosť Goodyear predstavila dlhodobú víziu budúcich inteligentných pneumatík napojených na riadiace systémy.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!