Tímy Porsche prechádzajú na pneumatiky Dunlop

6 apríla 2017, 10:04

Dva tímy Porsche v rámci Majstrovstiev sveta endurance FIA (FIA World Endurance Championship – WEC) potvrdili, že prechádzajú na pneumatiky Dunlop.

Úspešné tímy Dempsey-Proton a Gulf Racing, ktoré sa na pretekov WEC, vrátane pretekov Le Mans 24, zúčastňujú v triede LMGTE AM, si Dunlop pre svetové súťaže vybrali po porovnávacích skúškach a skúsenostiach so spoluprácou so značkou Dunlop pri európskom seriáli Le Mans (ELMS) , kde Dunlop vystupuje ako výhradný dodávateľ pneumatík pre triedu LMGTE.

Dunlop je s celkom 34 celkovými víťazstvami najúspešnejším výrobcom v celej histórii pretekov Le Mans 24 Hodín. Posledných šesť rokov si Dunlop vo francúzskom maratóne vybrali všetci víťazi triedy LMP2 Prototype. Po úspechu v pretekoch prototypov sa Dunlop v roku 2016 zameral aj na triedu LMGTE – výsledkom bol hneď prvý rok technického partnerstva úspešné vystúpenie tímu Aston Martin Racing na majstrovstvách. Poznatky získané v tomto programe WEC spolu so skúsenosťami z ELMS Dunlop využil pri konštrukcii radu pneumatík, ktorý budú oba prihlásené tímy používať na svojich vozidlách Porsche 911 RSR.

„Teší nás, že si dva skúsené pretekárske tímy Porsche ako svojho technického partnera vybrali Dunlop. To, že sa po absolvovaní porovnávacích testov rozhodli pre značku Dunlop, je pre nás po našom minuloročnom úspechu so ziskom titulu s Aston Martin v LMGTE ďalším ocenením správnosti nášho postupu,“ povedal Xavier Fraipont, výkonný riaditeľ Dunlop Motorsport.

„Som si istý, že naša konštrukčná a profesionálna spolupráca s Dunlop bude obojstranne veľmi výhodná,“ dodal Christian Ried, šéf a vodič tímu Proton Competition

To, že si oba tímy Porsche vybrali pneumatiky Dunlop, pripomína niekdajšiu úspešnú spoluprácu oboch značiek pri pretekoch Le Mans 24 Hodín. Z celkom 34 víťazstiev, ktoré si v ňom Dunlop pripísal na účet, bolo deväť práve so značkou Porsche, a to v ére jej kultových modelov ako 935, 936, 956 a 962.

Výsledok tesnej spolupráce Porsche a Dunlop pri vývoji obe značky predstavili v marci na medzinárodnom autosalóne v Ženeve. Najnovšiu generáciu svojich pneumatík – Sport Maxx Race 2 – Dunlop vyvíjal spoločne s Porsche, aby vyhovel náročným požiadavkám automobilky na jej nový model 911 GT3. Dunlop tak pokračuje v ponuke špeciálnych pneumatík pre vozidlá Porsche: prvú generáciu pneumatík Sport Maxx Race obúval už predchádzajúci model Porsche GT3.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Pneumatiky Dunlop SportSmart2 Max
Pneumatiky Dunlop SportSmart2 Max

Spoločnosť Dunlop oznamuje, že uvádza na trh najnovší typ pneumatík v „hyperšportovom“ segmente. Novinka je skonštruovaná pre najnáročnejšie výkony na ceste, ale obstojí aj na pretekárskej dráhe. Pri jej návrhu Dunlop využil svoje poznatky z víťazného pretekárskeho programu značky Dunlop v majstrovstvách sveta endurance a skúsenosti, ktoré získal pri vývoji revolučných pneumatík Roadsmart III Sport […]

Premio začína sezónu pre motoristov
Premio začína sezónu pre motoristov

Sieť pneuservisou  a autoservisov Premio je už pripravená na začiatok sezóny spojenej s výmenou pneumatík za letné. Okrem iného pripravila špeciálnu akciu na kúpu sady pneumatík značiek Goodyear a Dunlop, v ktorej je možné získať kupón na doplnkové služby.

Dunlop Sport Maxx Race 2 navrhnutá pre nové Porsche
Dunlop Sport Maxx Race 2 navrhnutá pre nové Porsche

Značka Dunlop dnes na International Motor Show v Ženeve predstavila nové pneumatiky Sport Maxx Race 2. Nástupcu pneumatík Sport Maxx Race vyvíjal Dunlop v spolupráci s automobilkou Porsche tak, aby splnil náročné požiadavky kladené na jej nový model 911 GT3.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!