Sava rozširuje sortiment zimných pneumatík

25 septembra 2017, 14:56

Značka Sava uvádza na trh svoj najnovší výrobok v segmente zimných pneumatík pre vozidlá SUV. Vysoko výkonné SUV zimné pneumatiky Eskimo SUV 2 ponúkajú vynikajúcu ovládateľnosť na snehu a na ľade.

Sava Eskimo SUV 2
Sava Eskimo SUV 2

Pneumatiky Eskimo SUV 2 boli navrhnuté špeciálne tak, aby pre vozidlá SUV zabezpečili mimoriadnu ovládateľnosť na snehu a čo najlepšie brzdné vlastnosti, a zbavili tak ich vodiča starostí pri jazde počas tuhej zimy. S piatimi ponúkanými rozmermi pneumatiky pokrývajú celý trh a ponúkajú európsku kvalitu za rozumnú cenu.

Vlastnosti a prednosti  

Dezén športových rebier (Athletic Rib Design) zlepšuje ovládateľnosť vozidla pri riadení. Optimalizovaný tvar stredového rebra súčasne znižuje hlučnosť pri jazde na suchej vozovke bez toho, aby akokoľvek limitoval priľnavosť v zimných podmienkach.

Vďaka viacnásobne zakrivenému profilu (Multi-Radius Tire Contour) majú pneumatiky pri jazde dlhú a širokú stopu, ktorá prispieva k rovnomernému rozloženiu tlaku medzi pneumatikou a cestou. Výsledkom je lepšie ovládanie a väčšia styčná plocha na vozovkách pokrytých ľadom.

Tuhé bloky dezénu pneumatík Sava Eskimo SUV 2 boli optimalizované pre prevádzku SUV a umožňujú vynikajúcu ovládateľnosť na snehu a brzdenie. Pevnejšie hrany blokov zlepšujú prenos sily na zľadovatených cestách.

Obvodové dezénové drážky vďaka optimálnemu umiestneniu pohlcujú a rýchlo z behúňa odvádzajú vodu. Výsledkom je vynikajúca priľnavosť na mokrých cestách.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Sava naďalej zdokonaľuje vysoko výkonné letné pneumatiky
Sava naďalej zdokonaľuje vysoko výkonné letné pneumatiky

Segment vysoko výkonných letných pneumatík (UHP) je stále na vzostupe. Kým ešte v roku 2010 sa segmente letných UHP na celkovom trhu letných pneumatík podieľali len 14 percentami, do roku 2015 tvorili už 18 percent ich celkového odbytu. Európsky výrobca Sava drží s týmto trendom krok a uvádza na trh pneumatiky s lepšími výkonovými charakteristikami […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!