Technická informácia SKF -zmeny v konštrukcii napínacích kladiek

12 júna 2017, 8:37

SKF zmenila konštrukciu napínacej kladky VKM 22380 a VKM 22385. Kladky sú používané vo vozidlách FIAT Ducato, PEUGEOT Boxer, Jumper, RENAULT Master I / II, Mascott, Trafic, OPEL Movano.

Zmenený bol materiál remenice napínacej kladky. Pôvodná z kovu bola nahradená plastovou a SKF postupne prechádza na tento variant. Postup montáže je zhodný ako u pôvodnej konštrukcie a výrobok plne zodpovedá OE.

Napínacia kladka VKM 22380:
Týka sa OE čísiel:
Napínacie kladky tejto konštrukcie sú použité tiež vo všetkých pridružených SKF sadách rozvodového remeňa: VKMA 02381, VKMA 02383 a VKMA 02983.

Napínacia kladka VKM 22385:
Týka sa OE čísiel:
Napínacie kladky tejto konštrukcie sú použité tiež vo všetkých pridružených SKF sadách rozvodového remeňa:

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Technická informácia SKF – zmeny v konštrukcii ložísk pre vozidlá Renault
Technická informácia SKF – zmeny v konštrukcii ložísk pre vozidlá Renault

Zmeny sa týkajú zadného ložiska pod označením VKBA968 pre vozidlá RENAULT 18, 21, 25,30, Espace I / II, Fuego, Megane I, Safrane a Scenic a zadného ložiska pod označením VKBA969 pre vozidlá RENAULT 9, 11, 19, Clio I / II, Megane I a Super 5.

Nové sady ložísk kolies SKF
Nové sady ložísk kolies SKF

V poslednej dobe bol katalóg firmy SKF doplnený o ložiská kolies pre niekoľko modelov áut. Jedná sa o vozidlá Ford S-Max a Galaxy, Alfa Romeo Giulia a Opel Karl.

Technická informácia SKF –  nová konštrukcia kolesových ložísk
Technická informácia SKF – nová konštrukcia kolesových ložísk

U kolesových ložísk nákladných vozidiel Renault a Volvo, VKBA 5423, VKBA 5424 a VKBA 5425, vytvorila spoločnosť SKF novú modifikáciu s konkrétnymi pokynmi pre montáž.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!