Continental vybuduje nové laboratórium

10 apríla 2017, 13:25

V minulom týždni medzinárodný výrobca pneumatík, spoločnosť Continental, predložila svoje dlhodobé plány na pracovisko Taraxagum Lab Anklam mestskej rade mesta Anklam. Všetky predložené plány boli v princípe schválené, pričom projekt spoločnosti si získal širokú podporu.

V ďalších krokoch spoločnosť Continental obstará pozemok o rozlohe približne 30.000m² nachádzajúci sa v priemyselnom parku Lilienthalring, získa stavebné povolenie od mesta Anklam a postaví prvú budovu. „Mimoriadne nás teší schválenie dlhodobých plánov v rámci nášho projektu zo strany mestskej rady,“ povedal Burkhardt Köller, predseda správnej rady spoločnosti Continental Reifen Deutschland GmbH. „Ďalšie kroky nášho projektu pracoviska Taraxagum Lab Anklam, ktoré budeme realizovať postupne, sú jasne vymedzené. Ako sme informovali v auguste 2016, v priebehu nasledujúcich piatich rokov plánujeme investovať 35 miliónov eur do ďalšieho rozvoja procesov výroby gumy, ktoré v súčasnosti fungujú iba v rozsahu laboratórnych podmienok, a ich transformovania v priemyselnom meradle. Ide tu takpovediac o prechod z gramov na kilogramy a z kilogramov na tony. Vzhľadom k tomu, že to pre nás predstavuje značné podnikateľské riziko, veľmi vítame ochotu mestskej rady mesta Anklam predať nám vybraný pozemok za symbolickú cenu jedno euro.“

„Do roku 2021 plánujeme postupne zvyšovať počet zamestnancov pracoviska Taraxagum Lab v Anklame na viac ako 20,“ dodal Dr. Andreas Topp, ktorý má na starosti vývoj materiálov a procesov, ako aj industrializáciu v rámci segmentu pneumatík v spoločnosti Continental. „Zároveň mienime rozšíriť plochu využívanej pôdy z 15 hektárov v súčasnosti na 800 hektárov, aby sa zvýšila jej výťažnosť suroviny na množstvo merateľné v tonách. Angažovanie nového riaditeľa pracoviska a poľnohospodárskeho koordinátora z regiónu v okolí Anklamu je takisto dôkazom, že tu máme dokonalé podmienky, a to nie len z pohľadu dostupnosti poľnohospodárskej pôdy. Pokiaľ sa nám podarí zrealizovať nasledujúce kroky projektu podľa plánu, spoločne s mestom Anklam budeme mať pred sebou priaznivú budúcnosť nášho pracoviska Taraxagum Lab Anklam. Zároveň sme presvedčení, že veľký záujem verejnosti, ktorý tento projekt počas uplynulých rokov vzbudil, bude pretrvávať aj v budúcnosti.“

V uplynulých rokoch spoločnosť Continental a jej partneri na tomto projekte, Fraunhoferov inštitút molekulárnej biológie a aplikovanej ekológie IME, detašované pracovisko v Münsteri, Inštitút Juliusa Kühna v Quedlinburgu a pestovateľská firma ESKUSA so sídlom v Parkstättene, už získali za projekt Taraxagum tri ocenenia. Tieto ocenenia sú dôkazom, že aj externí odborníci považujú industrializáciu prírodnej gumy z korienkov púpav za mimoriadne sľubný počin. V mene partnerov na projekte Taraxagum spoločnosť Continental nedávno získala v rámci medzinárodného veľtrhu Automechanika ocenenie za inovácie v roku 2016 . V roku 2015 získali spoločnosť Continental a Fraunhoferov inštitút molekulárnej biológie a aplikovanej ekológie IME prestížnu cenu Josepha Fraunhofera a v roku 2014 projekt dostal ocenenie GreenTec Award.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Podľa čitateľov časopisu Autozeitung je Continental top značkou
Podľa čitateľov časopisu Autozeitung je Continental top značkou

Čitatelia časopisu Autozeitung pri voľbe „Top značky 2017“ opäť zvolili Continental za najobľúbenejšiu značku pneumatík. Značka z Hannoveru sa tým už deviatykrát po sebe dostala na prvé miesto výrobcov pneumatík.

Pneumatika ContiPremiumContact 5 je víťazom testu
Pneumatika ContiPremiumContact 5 je víťazom testu

V teste letných pneumatík, ktorý realizoval magazín „Gute Fahrt“, odborný časopis so zameraním na vozidlá koncernu Volkswagen, obsadila pneumatika ContiPremiumContact 5 s technológiou ContiSeal prvé miesto. Pneumatika z Hannoveru sa presadila v konkurencii deviatich modelov pneumatík európskych, amerických a ázijských výrobcov. 

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!