Zo 3 urobí 1: Multirameno v MEYLE-HD kvalite pre ďalší BMW modely

31 mája 2017, 8:58

Zo 3 urobí 1 – pod týmto mottom predstavuje MEYLE AG ďalšiu aplikáciu jeho inovatívneho priečneho ramena MEYLE-HD. Teraz sa aj pri modeloch BMW X5 a X6 od roku výroby 2007 dajú nahradiť tri prevedenia originálnych ramien jediným ramenom MEYLE-HD. 

MEYLE - multirameno

Plynule nastaviteľná poloha čapu těhlice umožňuje korekciu odklonu kolesa. Týmto zároveň aj odpadá pri montáži nového ramena MEYLE-HD meranie geometrie pred demontážou starého ramena. Pre servis to znamená nasledujúce: súčasná úspora nákladov a času a zároveň – ako u všetkých MEYLE-HD dielov – profit zo 4 ročnej záruky.

Nové rameno MEYLE-HD nahrazuje najednou tři OE ramena u modelů BMW X5 a X6 od roku výroby 2007, čímž usnadňuje servisům opravu, která je jinak spojena s velkým úsilím: díky plynule nastavitelné polohy čepu těhlice na rameni a jednoznačné určení jeho polohy může být toto rameno MEYLE-HD použito pro celkem tři rozdílné úhly odklonu kol. Tímto se dá použít, jako náhrada za tři rozdílná provedení ramen OE.

Další výhodou je, že jak nosný čep, tak zesílené silentbloky ramene jsou v provedení MEYLE‑HD – zesílené – a jsou jednotlivě vyměnitelné. Nosný čep je navíc vybaven velmi odolným protikorozním povrstvením a sedlo kulového čepu je vyrobeno z houževnatého plastu, který je velmi otěruvzdorný. Díky těmto všem technickým vylepšením vykazuje toto MEYLE-HD rameno prodlouženou životnost, tím pádem mohou servisy své zákazníky přesvědčit o kvalitě jak dílu, tak své práce čtyřletou zárukou.

MEYLE-servisní tip: při výměně tohoto ramene není potřeba před demontáží starého ramene měřit geometrii. V programu „MEYLE TV“ je v instruktážním videu přehledně vysvětleno, jak se montuje toto rameno v 0 poloze a následně po změření geometrie se nastaví negativní, nebo pozitivní odklon kola. Toto šetří čas jak při montáži, tak při objednávání dílů, jelikož jedno rameno je pro několik aplikací.

Nové rameno MEYLE-HD pro vozy BMW X5 a X6 od roku výroby 2007 můžete objednat pod číslem 316 050 0034/HD (levá strana) a 316 050 0033/HD (pravá strana)

Jednotlivě vyměnitelný nosný čep MEYLE-HD je k objednání pod číslem 316 010 0019/HD; zesílené a taktéž jednotlivě vyměnitelné silentbloky je možné objednat pod MEYLE číslem 314 610 0017/HD.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Nový dizajn balenia produktov MEYLE
Nový dizajn balenia produktov MEYLE

V súvislosti so zmenou loga mení MEYLE AG tiež dizajn balenia svojich výrobkov: od júna 2017 budú dodávané prvé diely MEYLE v novom balení. Nielen dizajn bol zmenený, ale aj funkcionalita balenia bola zmenená. Teraz bude na prvý pohľad zrejmé, z akej produktovej rady je výrobok v balení, ak ide o MEYLE-ORIGINAL, MEYLE-PD alebo MEYLE-HD. […]

MEYLE ponúka teraz novo ramená pre vozidlá Porsche
MEYLE ponúka teraz novo ramená pre vozidlá Porsche

Teraz sú k dispozícii MEYLE-ORIGINAL priečne ramená pre vozidlá Porsche vrátane kompletného montážneho materiálu. Tieto nové komplety sú zostavené so zodpovedajúcimi skrutkami a maticami tak, aby mechanik maj k dispozícii z jednej ruky všetko potrebné pre montáž. Týmto spôsobom je možné montáž ramien pre vozidlá Porsche 911, Boxster a Cayman výrazne urýchliť.

MEYLE-ORIGINAL: kvalita až do najmenšieho detailu
MEYLE-ORIGINAL: kvalita až do najmenšieho detailu

Pri opravách sa nesmie nikdy podceňovať význam aj najmenších súčiastok. Preto MEYLE vždy u všetkých ponúkaných dielov venuje mimoriadnu pozornosť kvalite aj tých najmenších súčastí. Vďaka tomu je servisom a ich zákazníkom ušetrené veľa starostí a peňazí. Jeden z príkladov pre tieto detaily s veľkým vplyvom sú prírubové tesnenie kľukového hriadeľa: MEYLE ponúka teraz servisom […]

MEYLE HD priečne ramená pre vozidlá Land Rover
MEYLE HD priečne ramená pre vozidlá Land Rover

MEYLE prezentuje svoj sortiment MEYLE-HD ramien pre vozidlá Land Rover. Zmenou konštrukcie a dizajnu ramien a vďaka použitiu celogumových silentblokov na miesto hydraulických majú tieto MEYLE-HD ramená podstatne dlhšiu životnosť ako O.E. ramená a navyše majú ešte jednu prednosť a tou je 4-ročná záruka bez obmedzenia kilometrov.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!