SealTech ako riešenie pre predĺženie prevádzkyschopnosti vozidla po defekte

21 júla 2017, 9:57

Spoločnosť Goodyear oznamuje, že jej niekoľkokrát ocenené vysoko výkonné pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3, vybavené najnovšou technológiou značky Goodyear-SealTech, schválila automobilka Volkswagen ako originálnu výbavu svojho nového modelu Arteon.

Pod označením SealTech sa skrýva najnovšie riešenie značky Goodyear pre predĺženie prevádzkyschopnosti vozidla po defekte. Dojazd umožňuje špeciálna povulkanizačná tesniaca technológia. SealTech dokáže utesniť defekty v oblasti behúňa pneumatiky až do priemeru 5 milimetrov a zaisťuje tak aj po defekte pohodlnú a rovnomernú jazdu. Značka SealTech je zobrazená na bočnici pneumatiky.

„Sme hrdí na to, že ďalej rozširujeme naše portfólio a zavádzame Goodyear SealTech na nový VW Arteon. O možnosti predĺženia prevádzkyschopnosti vozidiel majú veľký záujem ako výrobcovia vozidiel, tak i spotrebitelia. Aby sme mohli ich dopyt uspokojiť, pokračujeme v investíciách do vývoja technológií, ako je práve SealTech,“ povedal Nick Harley, výkonný riaditeľ pre originálnu výbavu osobných vozidiel spoločnosti Goodyear v Európe, na Blízkom východe a v Afrike.

Nový Volkswagen Arteon je štvordverový fastback s pôsobivým, inovatívnym, ale súčasne praktickým dizajnom. V záujme čo najlepších jazdných vlastností bude vybavený pneumatikami Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 o rozmere 225/55R17 97W a 245/45R18 96W s novou technológiou Goodyear SealTech.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Pneumatiky Goodyear obúvali aj historicky prvé ME ťahačov na Slovensku
Pneumatiky Goodyear obúvali aj historicky prvé ME ťahačov na Slovensku

Tribúny SLOVAKIA RINGU v Orechovej Potôni boli cez uplynulý víkend svedkami historicky prvých pretekov ťahačov na svojom okruhu v rámci FIA Majstrovstiev Európy. Na výnimočnom premiérovom podujatí nechýbali ani pneumatiky Goodyear Truck Racing, ktoré už 13- tu sezónu obúvajú v rámci seriálu pretekov všetky ťahače v súboji o prvenstvo.

Goodyear obúva nové modely Jaguar
Goodyear obúva nové modely Jaguar

Spoločnosť Goodyear oznámila, že si ju automobilka Jaguar Land Rover vybrala ako dodávateľa originálnej výbavy pre nové modely Jaguar F-PACE, Land Rover Discovery a Range Rover.

Goodyear uvádza protektory na návesové nákladné pneumatiky pre vysoké zaťaženie
Goodyear uvádza protektory na návesové nákladné pneumatiky pre vysoké zaťaženie

Spoločnosť Goodyear uvádza na trh nové teplé protektory záťažových („high load“) pneumatík pre nákladné vozidlá. Reaguje tak na trend čoraz väčšieho rozšírenia pneumatík konštruovaných na vysokú záťaž. Nové protektory sú určené na pneumatiky TreadMax KMAX T HL a TreadMax SP246 HL, v oboch prípadoch v rozmere 385 / 65R22,5.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!