IVECO podporuje legendárny tím Abarth Scorpion

26 júna 2017, 10:29

Od júna 2017 a počas nasledujúcich troch rokov bude spoločnosť IVECO oficiálnym dodávateľom ťažkých logistických vozidiel pre pretekársku divíziu značky Abarth a tímu dodá dve nákladné vozidlá – Stralis XP a Eurocargo. Prvé bude určené pre preteky Abarth Selenia Trophy, ktoré prebiehajú na pretekárskej dráhe, a druhé pre preteky Abarth 124 Rally Selenia, kde bude súčasťou sprievodnej flotily tímu Abarth.

Na počesť spolupráce medzi týmito dvoma značkami sa spoločnosť IVECO zaviazala vyrobiť verziu nového Stralisa XP, šampióna v oblasti znižovania nákladov a emisií, v špeciálnej limitovanej edícii v počte 124 modelov. Vozidlá budú odeté do bielej farby s červenými a sivými úpravami v tradičnom štýle tímu. Týchto 124 modelov je oslavou slávneho automobilu Abarth 124 Spider s legendárnym postavením na cestách a kľukatých tratiach pretekov rely. Číslo „nula“ v rámci tejto limitovanej edície – t. j. prvé vozidlo zo série, ktoré zíde z výrobnej linky, bude Abarth používať na logistickú podporu počas pretekov.

Táto séria s limitovanou edíciou čerpá inšpiráciu aj z nového Stralis XP Abarth „Emotional Truck“ – jedinečného vozidla a jediného modelu, ktorý bol kedy vyrobený. Farby vozidla navrhlo a vytvorilo dizajnérske centrum spoločnosti Abarth. Osobitný dôraz bol kladený prispôsobeniu vozidla farbám a grafickému vzhľadu značky.

Interiér vozidiel v skutočnom štýle značky Abarth evokuje interiér automobilu Abarth 124 s koženým čalúnením sedadiel, koženým volantom a obložením dverí. Vozidlo bude hviezdou prehliadky na každom z okruhov Európskeho pohára ťahačov FIA 2017 a bude vystavené v paddocku spoločnosti IVECO.

Model „Emotional Truck“ je oslavou špičkových úrovní výkonov, ktoré sa podarilo dosiahnuť s novým Stralisom XP, najspoľahlivejším a najhospodárnejším vozidlom na dnešnom trhu, ktoré bolo skonštruované s cieľom dosiahnuť maximálnu spoľahlivosť a znížiť emisie CO2 a celkové náklady na vlastníctvo. Nový a vylepšený pohon, nová špičková prevodovka, úplne prepracovaný motor a obľúbená a osvedčená technológia HI-SCR budú doplnené o najnovšiu generáciu prediktívnych funkcií na báze GPS a mnohé nové funkcie na dosahovanie úspory paliva až 11,2% (podľa nedávnych skúšok, ktoré vykonalo európske technické certifikačné centrom TÜV). Mimoriadna výkonnosť z hľadiska celkových nákladov na vlastníctvo a zníženia emisií CO2 robia z nového Stralisa XP skutočného majstra v oblasti znižovania nákladov a emisií.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

IVECO má pre svojich vodičov kamiónov raňajky
IVECO má pre svojich vodičov kamiónov raňajky

Na jún pripravilo IVECO pre svojich vodičov príjemné prekvapenie! Po českých a slovenských diaľniciach jazdia dva tímy, ktoré na čerpacích staniciach a odpočívadlách rozdávajú vodičom ťažkých nákladných vozidiel IVECO balíčky s raňajkami.

IVECO predstavuje nové nákladné vozidlo pre stavebníctvo Stralis X-WAY
IVECO predstavuje nové nákladné vozidlo pre stavebníctvo Stralis X-WAY

V madridskom závode spoločnosti IVECO sa 2. júna konalo slávnostné odovzdávanie zlatej medaily World Class Manufacturing (WCM), na ktorom sa zúčastnili Sergio Marchionne, predseda spoločnosti CNH Industrial, Richard Tobin.

„IVECO Daily do kopca“ na Slovensku
„IVECO Daily do kopca“ na Slovensku

IVECO nadviazalo na dve úspešné akcie v Českej republike, kde si klienti mohli vyskúšať, ako ľahko sa aj v náročných prevádzkových podmienkach jazdí s vozidlami Daily Hi-Matic vybavenými 8-stupňovou automatickou prevodovkou a 1. júna pripravilo podobnú príťažlivú prezentáciu pre zákazníkov na Slovensku.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!