Tri miesta na stupni víťazov pre tím Bullen IVECO Magirus na okruhu Slovakia Ring

21 júla 2017, 10:48

Tím Bullen IVECO Magirus – tvorený tímami Hahn Racing a Team Schwabentruck – úspešne zvládol Veľkú cenu Slovenska, ktorá je v rámci Majstrovstiev Európy ťahačov na okruhu pre rok 2017 najdlhšou traťou celého seriálu.

 

Úradujúci šampión Jochen Hahn si domov odniesol dve tretie miesta a jedno druhé miesto. Tento úspech dosiahol so svojím novým závodným ťahačom IVECO Stralis 440 E 56 XP-R s motorom IVECO Cursor 13, ktorý bol špeciálne upravený spoločnosťou FPT Industrial.

 V sobotu 15. júla sa konal prvý zo štyroch závodov Veľkej ceny, na ktorom Jochen Hahn štartoval zo štvrtej pozície a Gerd Körber z ôsmej. Jochenovi sa podarilo vybojovať tretie miesto na prvom stupni víťazov, zatiaľ čo Gerd, napriek poškodeniu prednej nápravy spôsobenej pri kolízii so súperom, skončil na ôsmom mieste. Druhý závod dňa priniesol veľmi napínavý súboj, v ktorom sa tím Bullen neochvejne bránil útokom zo strany konkurentov. Jochen nakoniec skončil štvrtý a Gerd piaty, pričom polovicu závodu sa držal na treťom mieste.

Takmer všetky závody v nedeľu 16. júla sa rozhodli v 900 metrov dlhej štartovacej rovinke alebo v prvej zákrute. Gerd sa v oboch závodoch držal v strede v obklopení súperov a veľmi ťažko sa mu predbiehalo. V prvom nedeľnom závode sa Jochen Hahn opäť umiestnil na stupni víťazov a opäť na treťom mieste. V druhom závode Gerd štartoval z prvej pozície, ale nebol dostatočne rýchly na to, aby pred prvou zákrutou nechal súperov za sebou. V poslednom závode sa Jochen dostal tretíkrát na stupeň víťazov a tentoraz to bolo druhé miesto.

Veľká cena Slovenska znamenala pre tím Bullen IVECO Magirus celkové druhé miesto v hodnotení tímov s celkovým počtom 222 bodov. Jochen Hahn sa v celkovom poradí jazdcov seriálu ETRC dostal na tretie miesto.

Ďalšie Veľká cena v rámci seriálu FIA ETRC 2017 sa bude konať 26. a 27. augusta na okruhu Hungaroring v Maďarsku.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

IVECO uviedlo limitovanú edíciu ťahačov All Blacks
IVECO uviedlo limitovanú edíciu ťahačov All Blacks

Spoločnosť IVECO spustila predaj limitovanej série nákladných vozidiel vo farbách legendárneho novozélandského ragbyového tímu All Blacks. Ponuka sa vzťahuje na nové ťahače Iveco Stralis MY2016.

IVECO podporuje legendárny tím Abarth Scorpion
IVECO podporuje legendárny tím Abarth Scorpion

Od júna 2017 a počas nasledujúcich troch rokov bude spoločnosť IVECO oficiálnym dodávateľom ťažkých logistických vozidiel pre pretekársku divíziu značky Abarth a tímu dodá dve nákladné vozidlá – Stralis XP a Eurocargo. Prvé bude určené pre preteky Abarth Selenia Trophy, ktoré prebiehajú na pretekárskej dráhe, a druhé pre preteky Abarth 124 Rally Selenia, kde bude […]

IVECO má pre svojich vodičov kamiónov raňajky
IVECO má pre svojich vodičov kamiónov raňajky

Na jún pripravilo IVECO pre svojich vodičov príjemné prekvapenie! Po českých a slovenských diaľniciach jazdia dva tímy, ktoré na čerpacích staniciach a odpočívadlách rozdávajú vodičom ťažkých nákladných vozidiel IVECO balíčky s raňajkami.

IVECO predstavuje nové nákladné vozidlo pre stavebníctvo Stralis X-WAY
IVECO predstavuje nové nákladné vozidlo pre stavebníctvo Stralis X-WAY

V madridskom závode spoločnosti IVECO sa 2. júna konalo slávnostné odovzdávanie zlatej medaily World Class Manufacturing (WCM), na ktorom sa zúčastnili Sergio Marchionne, predseda spoločnosti CNH Industrial, Richard Tobin.

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!