Pneumatika WinterContact TS 850 P spoločnosti Continental dvakrát ohodnotená ako „vzorová“

20 októbra 2016, 10:12

V testoch zimných pneumatík sesterských časopisov magazínu AutoBild „sportscars“ a „allrad“, ktoré boli dnes zverejnené, získala pneumatika WinterContact TS 850 P v dvoch rôznych rozmeroch od redakcie testov najlepšiu známku „vzorová“.

 

1Časopis AutoBild sportscars testoval zimné pneumatiky s rozmerom 245/40 R 18 na vozidle BMW radu 4, časopis AutoBild allrad si zobral na mušku pneumatiky pre vozidlá kategórie SUV s rozmerom 255/55 R 18 na vozidle BMW X5. Obidva rozmery pneumatík sú vhodné pre montáž na množstvo športových osobných vozidiel a vozidiel kategórie SUV.

Redaktori časopisu AutoBild sportscars k pneumatike WinterContact TS 850 P poznamenali: „Športová zimná pneumatika s vyváženými a bezpečnými jazdnými vlastnosťami na najvyššej úrovni, krátkou brzdnou dráhou na vlhkej a zasneženej vozovke, presnou odozvou pri riadení“. Takisto pozitívne ohodnotili odborníci časopisu AutoBild allrad verziu zimnej pneumatiky WinterContact TS 850 P pre vozidlá kategórie SUV: „Veľmi dobrá na zasneženej vozovke, veľmi dobrá priľnavosť na vlhkej vozovke, vynikajúca smerová stabilita na suchej vozovke, komfortná“.

 

Pneumatiky produktového radu WinterContact TS 850 P sú vhodné pre obutie osobných automobilov strednej a vyššej triedy, ako aj pre množstvo vozidiel kategórie SUV a v ponuke sú v širokom spektre rozmeroch od 16 do 21 palcov. Aktuálne prémiové zimné pneumatiky z Hannoveru tak aj v roku 2016 nadväzujú na históriu vynikajúcich výsledkov testov. Nová pneumatika WinterContact TS 860 tak hneď vo svojej prvej sezóne presvedčila odborníkov víťazstvom v testoch časopisov AutoBild a Autozeitung o svojej vyváženosti na najvyššej technologickej úrovni. Je dostupná v 36 vyhotoveniach s rozmermi od 14 do 17 palcov a postupne nahradzuje mimoriadne úspešnú pneumatiku ContiWinterContact TS 850.

Související články

Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu
Nemecká firma ATH-Heinl hľadá firmy pre spoluprácu

Nemecká firma ATH-Heinl disponuje viac ako 28 rokmi skúseností v odvetví vybavenia servisov. V súvislosti s dynamickým rozvojom na českom a slovenskom trhu hľadá firma ATH-Heinl na stálu spoluprácu firmy – technické servisy s oprávneniami.

Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy
Nový servisný koncept PSA Groupe pre nezávislé servisy

Spoločnosť P Automobil Import, člen švajčiarskej skupiny Emil Frey, ktorá pre slovenský trh zabezpečuje import vozidiel Peugeot, Citroën, DS a Opel, sa najnovšie stala držiteľom licencie na servisný koncept EUROREPAR CAR SERVICE. Na slovenský autoopravárenský trh, tak prináša celosvetovo rozšírený servisný koncept výrobcu automobilov PSA Groupe, určený pre nezávislých opravárov.

ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku
ZF Aftermarket: Častá chyba v diagnostice dvouhmotového setrvačníku

Příznaky jsou (někdy) zavádějící. Charakteristický hluk během startování motoru nutně neznamená opotřebení dvouhmotového setrvačníku. Nesprávná diagnostika způsobí, že se kovový zvuk objevuje i po opravě. Skutečnou příčinou problému přitom mohou být příliš nízké startovací otáčky motoru.

Pneumatiky Continental vyhrávajú test odborných časopisov
Pneumatiky Continental vyhrávajú test odborných časopisov

Pneumatika WinterContact TS 850 P je so svojím vysoko kvalitným vyvážením víťazom testu odborného časopisu „auto motor und sport“ a u časopisu AutoBild bodovala nová zimná pneumatika WinterContact TS 860.

Časopis Autozeitung zvolil za víťaza svojho prvého testu novú pneumatiku WinterContact TS 860
Časopis Autozeitung zvolil za víťaza svojho prvého testu novú pneumatiku WinterContact TS 860

Nová pneumatika Continental WinterContact TS 860 vstúpila so svojím prvým testom zimných pneumatík, ktorý dnes zverejnil časopis Autozeitung, úspešne do nadchádzajúcej sezóny.

SportContact 6 víťazom testu magazínu evo na rok 2016
SportContact 6 víťazom testu magazínu evo na rok 2016

Pneumatika SportContact 6 od spoločnosti Continental debutovala v rámci testov 19″ pneumatík vo Veľkej Británii, kde sa v tohtoročnom teste letných pneumatík mesačníka evo umiestnila na prvej pozícii. V tomto teste letných pneumatík magazínu evo pneumatika SportContact 6 od spoločnosti Continental súperila s 8 konkurenčnými letnými pneumatikami s rozmerom 235/35 R19. Víťazstvo v teste preukázalo […]

Komentáre

Komentár musí byť dlhší ako 5 znakov!

Potvrďte pravidlá!

Ešte nikto nekomentoval tento článok. Buďte prvý!